Arama sonuçlarınız

Neden OgrenciOzel.com web sayfasını yaptım

Gönderen ogrenciozel üzerinde 11/01/2019
| 0

Merhaba sevgili öğrenciler ve evlatlarına öğrenim hayatı süresince kalacak yer arayan kıymetli veliler.

Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, 2007 yılında kızım üniversiteyi kazandığında, İstanbul gibi büyük bir şehirde kalacağı bir yer bulmamız gerekiyordu. Fakat teknoloji çağı olmasına rağmen internet üzerinden kolayca özel yurt, öğrenci evi, apart, devlet yurdu ve benzeri öğrenci barınma yerlerini gerçek koordinatları ile listeleme, arayıp bulma imkanını bulamadım. Bazen listelenen yurdun adresine gps ile gitmek istediğimde, tamamen hatalı adrese yönlendiriliyordum, çoğu zaman da ilgili kurumun web sayfasına, güncel iletişim bilgilerine ulaşmam çok zordu. Hele harita üzerinde istediğim adres / konum çevresinde istediğim uzaklıkta istediğim kategorilerde güncel ilanları listelemek imkansızdı.

2018 yılında bile gideceğiniz okul yerleşkesini merkeze alıp çevresinde istenilen uzaklıkta ve kriterdeki öğrenci yurtlarını / barınma yerlerini güncel ve doğru şekilde görüntüleme, bulma imkanı çok azdır.

Bu nedenle, doğru güncel yurt isim, kategori, koordinat, adres ve varsa web sayfalarının bilgilerini girerek, detayları ilgili yurtların/ kurumların kendi web sayfalarına ulaşıp öğrenmelerini sağlamak istedim.

Gerçekte 2011 yılında başladığım projeme 5.000 (beş bin) adet özel yurt, apart, öğrenci evi, pansiyon gibi yerlerin / kurumların veri girişini yapmış, daha sonra bazı nedenlerle projeye ara vermek zorunda kalmıştım. 2017 yılında projemin boşa gitmemesi ve öğrencilere faydalı olması amacıyla tekrar yayınlamaya karar verdiğimde gördüm ki, daha önceden sisteme girmiş olduğum mevcut beş bin adet yurt bilgilerinin çoğu güncelliğini kaybetmiş, bazılarının isimleri ve yerleri değişmiş, bazıları kapanmış, yenileri faaliyete başlamış. Ben de yeni baştan her bir veriyi güncelleyerek tekrar bilgi girişine başladım ve sistemi güvenli olarak devreye sokarak, ogrenciozel.com web sayfasını yayınladım. Yeni veri / ilan girişleri ve güncellemeler devam etmektedir.

Fakat, doğru ve güvenilir bilgi girişini sağlamak amacıyla sadece kendim bilgi / ilan girişi yapmaya devam ediyorum. Üyeliklere şimdilik sistem kapalıdır.

Eğer mevcut sistemde yer almayan fakat ilave edilmesini istediğiniz özel yurt, öğrenci evi, öğrenci pansiyonu, apartı, üniversite yurdu, konaklama evi ve benzeri öğrenci barınma yerleri var ise, lütfen ogrenciozel.com sitesinin iletişim sayfasındaki formu kullanarak, istediğiniz yerin web sayfası linkini, veya diğer bilgilerini eposta ile öğrenciözel.com’a gönderebilirsiniz. Böylece sisteme tüm Türkiye ve KKTC deki güncel ve doğru öğrenci barınma yerleri bilgilerini girerek, tüm öğrencilerin kullanımına sunmuş oluruz. Aynı zamanda güncelliğini kaybetmiş veya kapanmış olan ilanları da bildirebilirsiniz.

Ayrıca bu web sayfasını diğer arkadaş gruplarınızla paylaşırsanız faydalı olacağına inanıyorum.

NOT: Sistemde yayınlanan ilanların kendi web adreslerindeki bilgilerin içerikleri ve güncellikleri, ilgili kurumun sorumluluğundadır.

Saygılarımla
öğrenciözel.com

İlanları Karşılaştır